Top 10 ciekawostek o Conor McGregor

Jedna z największych gwiazd światowego MMA, Conor McGregor to zdecydowanie jedna z barwniejszych postaci świata sportu. Co warto wiedzieć o Irlandczyku? Poznaj top 10 ciekawostek, które nieco przybliżą sylwetkę tego sportowca.

Conor McGregor

1. Trudne dzieciństwo

Umięśniony obecnie Conor McGregor, w dzieciństwie był wyjątkowo chudy, a przez to padał ofiarą chuliganów przed i po szkole. Sytuacja była na tyle poważna, że gwiazda MMA dla obrony nosiła w plecaku hantle.  Jak sam wspomina, nosił hantel bez żadnego obciążenia, aż w pewnym momencie stwierdził, że to nie wystarczy. Postanowił zapisać się na trening, aby wzmocnić swoją siłę fizyczną.

2. Conor McGregor bez początkowego wsparcia rodziców

Treningi boksu Conor McGregor rozpoczął w latach młodzieńczych. Niestety, nie mógł liczyć na wsparcie rodziców, którzy byli temu przeciwni. Ojciec chciał, aby wszystkie jego dzieci ukończyły studia, co jemu samemu nie było dane, ponieważ musiał zarabiać na rodzinę. Dopiero pełne zaangażowanie syna, jego determinacja, aby zostać mistrzem, sprawiły, że przekonał się do sztuk walki i zobaczył, że daje to bardzo duże perspektywy. Matka McGregora nie mogła znieść, że jej syn ciągle obrywa. Z czasem jednak dała mu swoje błogosławieństwo.

3.Conor McGregor miał zostać hydraulikiem

Chyba nikt nie przypuszczał, że obecny ambasador brokera XTB, zanim rozpoczął karierę sportową, szkolił się na hydraulika w Dublinie. Odbył staż, w trakcie którego 12 godzin dziennie naprawiał rury oraz toalety. 

Ze wspomnień Notoriousa wynika, że musiał wstawać o 5 rano, w mroku i mrozie pokonywać trasę prowadzącą na autostradę, gdzie czekał na gościa, który zabierał go do pracy. Jak sam stwierdził, nigdy nie była to jego wymarzona praca, nie chciał się tym zajmować, choć docenia hydraulików, którzy podchodzą do zawodu z ogromną pasją i zaangażowaniem.

4. Conor McGregor jako przeciwnik Jamesa Bonda?

W jednym z odcinków serii „The Notorius” McGregor przyznał, że został zaproszony na casting do popularnej serii filmów o agencie 007. Miał zostać jednym z głównych antagonistów w filmie „Spectre” z 2015 roku. Ostatecznie jednak do tego nie doszło. Sportowiec uznał, że jest to za poważna rola do odegrania, a ewentualne aktorstwo jest dla niego jedynie zabawą, a nie nową ścieżką kariery.

5. McGregor gwarantuje sprzedaż PPV

Ze statystyk wynika, że najlepiej sprzedające się gale pay-per-view UFC to te, które zamykał Conor McGregor. Dla potwierdzenia tej ciekawostki wystarczy wspomnieć UFC 229: Nurmagomedov vs. McGregor, w którym sprzedało prawie 2.5 miliona PPV. 

Irlandczyk gwarantuje przyciągnięcie ogromu fanów, nie tylko zainteresowanych MMA. Nie ma więc co dziwić się, że niektóre giełdy kryptowalut próbowały zyskać go jako swojego ambasadora marki. Z resztą trzeba dodać, że McGregor jest jednym z najbardziej znanych fanów i inwestorów w kryptowaluty. 

Kolejnym niesamowitym wyczynem było starcie z Floydem Mayweatherem. McGregor jako zawodnik MMA spróbował swoich sił w boksie. W debiutanckiej walce dotrwał aż do 10 rund i choć ostatecznie nie wygrał, walka przeszła do historii ze względu na fantastyczne widowisko oraz rekordową sprzedaż PPV w ilości 4,3 mln. 

6. Pierwszy na świecie

Warto wiedzieć, że Conor McGregor jest pierwszym Irlandczykiem, który podpisał kontrakt z UFC. Swoją karierę rozpoczął jednak w federacji Cage Warriors, gdzie może pochwalić się niemałymi osiągnięciami. Ponadto jako pierwszy w historii MMA nieamerykański fighter posiadał jednocześnie dwa tytuły mistrzowskie: w dywizji piórkowej oraz lekkiej. Udało mu się to osiągnąć walka po walce, co dodatkowo potęguje sukces. 

7. Wierność to jego drugie imię

Irlandczyk jest stały w uczuciach. W wieku 19 lat, w roku 2008, poznał w jednym z klubów miłą dziewczynę, Dee Devlin. Dziś jest jego żoną i matką czwórki dzieci zawodnika.

8. Od zasiłku społecznego do wielkiego bogactwa

Zanim Conor McGregor zaczął zarabiać ogromne pieniądze, musiał posiłkować się wsparciem z zasiłku społecznego. Pomimo kilku zwycięstw na początku kariery, nie mógł być pewny swojej sytuacji finansowej. Przed debiutem w UFC wciąż pobierał 235$ dolarów z pomocy społecznej. Dopiero gdy podpisał kontrakt z UFC, jego kariera nabrała tempa i mógł poczuć się wolny finansowo.

9. Tę czapkę McGregor zawsze miał przy sobie

Staroświecka czapka, którą Conor McGregor często miał na sobie, należała do jego zmarłego dziadka. Choć zawodnik nie uważał jej za talizman szczęścia, miał ją od początku swojej kariery zawsze w torbie ze sprzętem na trening. Niestety, w 2014 roku okradziono samochód zawodnika MMA, zniknęła z niego torba ze sprzętem, w której ta czapka właśnie się znajdowała. 

10. Jeden z największych wojowników w historii

McGregor to niesamowity zawodnik, który w swoim debiucie (6.04.2013 na gali “UFC on Fuel TV: Mousasi vs. Latifi”)  znokautował Marcusa Brimage’a po 1:07 walki! A do tego dostał także bonus za Nokaut Wieczoru. Od tego momentu jego kariera zaczęła nabierać tempa. Kolejna walka odbyła się w sierpniu 2013 roku. Tym razem z Maxem Hollowayem. Conor pomimo tego, że w trakcie walki zerwał więzadło krzyżowe przednie – jednogłośną decyzją sędziów, zwyciężył. Dwie walki później już zdobył tytuł UFC wagi piórkowej. 

5 / 5. Ocen: 2

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button