Legalne zakłady bukmacherskie na gry karciane. Co w ofercie?

Współcześni bukmacherzy oferują graczom zakłady bukmacherskie nie tylko na sport, ale też na zupełnie inne kategorie wydarzeń. Jedną z bardziej zaskakujących opcji jest możliwość typowania wyników gier karcianych. Na czym polega ta forma rozrywki online i jakiego rodzaju karcianki udostępniają typerom legalni bukmacherzy?

Na czym polegają gry w karty, jakie oferują bukmacherzy?

W Polsce, jeśli chcemy grać o nagrody pieniężne czy rzeczowe w karty, możemy to robić tylko w wybranych miejscach: legalnym kasynie naziemnym lub internetowym. W kontekście tematu tego artykułu, czyli oferty gier karcianych w serwisach bukmacherskich, pojawia się więc pytanie: czy bukmacherzy mogą oferować nie tylko zakłady bukmacherskie, ale też gry typu poker czy blackjack? Odpowiedź brzmi: nie. Ale to, co proponują użytkownikom legalni bukmacherzy, to nie uczestnictwo w rozgrywkach karcianych, tylko obstawianie ich wyników.

Gracz, który wchodzi na stronę bukmachera z taką ofertą, znajdzie tam kursy bukmacherskie na różne zdarzenia – choćby na to, kto wygra rozgrywkę. Użytkownik nie ma wpływu na to, co się wydarzy w jej trakcie, ale może obserwować kolejne wykładane przez krupiera karty i obstawiać zakłady na to, co się wydarzy. Analogicznie wygląda obstawianie zakładów bukmacherskich na wydarzenia sportowe – typerzy nie uczestniczą przecież w rywalizacji, a starają się przewidzieć jej wyniki. 

Co konkretnie oferują bukmacherzy?

Bukmacherzy udostępniają więc internautom jedynie zakłady bukmacherskie na gry w karty, ale trzeba zaznaczyć, że nie chodzi o karcianki, w których uczestniczą ludzie. Poszczególne rozgrywki stanowią rodzaj symulacji komputerowej – specjalny program losuje, jakie karty zostaną pokazane przez krupiera i co się wydarzy w danej partii. Precyzyjnie rzecz ujmując, bukmacherzy oferują zakłady bukmacherskie na symulowane komputerowo gry karciane.

Co konkretnie przygotowuje bukmacher? Otóż przyjęło się, że bukmacherzy tworzą w swoim serwisie czy aplikacji mobilnej specjalną zakładkę poświęconą grom w karty, gdzie centralne miejsce zajmują transmisje z rozgrywek. To bardzo ciekawy element, ponieważ prowadzone są one przez prawdziwych ludzi, którzy odgrywają rolę krupierów. Najczęściej transmisje są w języku angielskim, ale niektórzy legalni bukmacherzy oferują też transmisje w języku polskim.

Oczywiście bukmacher podaje także kursy na poszczególne zdarzenia, przy czym trzeba pamiętać, że są to zakłady bukmacherskie live, więc kursy zmieniają się tu co chwilę. Dodatkowo gracze mogą przeglądać wyniki wcześniejszych rozgrywek czy sprawdzać historię obstawionych zakładów.

Jakie rodzaje gier karcianych znajdziesz u bukmachera?

Pora przyjrzeć się, na jakie konkretnie karcianki można obstawiać zakłady bukmacherskie w Polsce. Otóż legalni bukmacherzy oferują zakłady na 4 rodzaje gier: pokera, blackjacka, wojnę i bakarat.

Czasem jakaś gra posiada różne warianty, przykładowo STS oferuje zakłady bukmacherskie na pokera bazującego na wersji Texas Hold’em, pokera 6+ (Short-Deck Hold’em) i pokera Polski Stół. Z kolei bukmacher Superbet, który także posiada pokera klasycznego i w polskiej wersji językowej, udostępnia także zakłady na standardową grę w wojnę oraz wojnę w indyjskiej odmianie (Andar Bahar). Ciekawą opcję posiada też bukmacher Fortuna, który oferuje zakłady bukmacherskie na jeszcze inny wariant karcianki rozgrywanej na zasadach wojny, czyli Dragon&Tiger.

Jakie zakłady bukmacherskie obstawisz na gry w karty?

Legalni bukmacherzy online przygotowują dla graczy różnorodne rynki zdarzeń, jednak ich rodzaj zależy od rodzaju gry. Sprawdźmy więc, jakie zakłady bukmacherskie można obstawiać najczęściej w przypadku poszczególnych karcianek.

  • Poker – jeśli chodzi o pokera w wersji Texas Hold’em, bukmacherzy oferują zakłady na to, który wirtualny gracz uzyska najmocniejszy układ kart i wygra partię. Z kolei w pokerze 6+, która toczy się między krupierem a wirtualnym graczem, można obstawiać zakłady bukmacherskie na wygraną krupiera, gracza lub podział (remis). Pokera można także obstawiać, typując, jaki układ kart będzie wygrywającym (np. poker królewski, strit, kareta).
  • Wojna – jest to gra, w której wirtualny gracz ma za przeciwnika krupiera, a typerzy mogą obstawiać 1 z 3 wyników: wygraną krupiera, wygraną gracza oraz remis (czyli wojnę – sytuację, kiedy przeciwnicy wylosują karty o tej samej sile). Ponadto zakłady bukmacherskie na wojnę można obstawiać, typując jakie karty wylosuje krupier bądź gracz (np. karta niższa niż 8, karta z figurą), jaki będzie kolor karty (np. gracz – trefl) czy barwa tychże kart (np. krupier – czarna). Można też stawiać typy na to, jaki będzie wygrywający układ (np. wygrana krupiera – karo).
  • Blackjack – w przypadku tej gry główne zakłady bukmacherskie także są 3-drogowe, czyli typować można wygraną krupiera, wirtualnego gracza lub remis. Wśród rynków pobocznych bukmacherzy oferują zakłady na m.in. liczbę kart (np. wygrana 2 kartami), wygraną na podstawie punktów, bust (fura/bez fury), układ końcowy gracza czy sumę punktów w 2 pierwszych kartach gracza.
  • Bakarat – główne zakłady bukmacherskie na bakarat także obejmują 3 typy: na wygraną krupiera, gracza oraz na wynik remisowy. Bukmacherzy oferują też rynki poboczne, np. więcej czerwonych/czarnych kart, tyle samo kart czerwonych i czarnych, następna karta – czerwona/czarna, para gracza, idealna para itp.

Jak obstawiać zakłady na gry w karty?

Zainteresowały Cię zakłady bukmacherskie na wirtualne gry karciane i chcesz spróbować swoich sił w ich typowaniu? Zanim przystąpisz do obstawiania, zapoznaj się z zasadami wybranej karcianki u bukmachera. Dzięki temu będziesz rozumieć, co się może wydarzyć w konkretnym przypadku i trafniej szacować, jakie typy warto obstawiać. Po drugie sprawdź, jaki jest najlepszy bukmacher do obstawiania takich gier – przejrzyj dostępne gry, rynki zdarzeń i ich kursy.

Pamiętaj też, że gry w karty cechuje ogromna losowość, a gracze nie mogą analizować szans na zajście danego zdarzenia tak, jak to robią, typując wydarzenia sportowe (np. w oparciu o statystyki poprzednich spotkań). Z drugiej strony zakłady bukmacherskie na karcianki mogą być równie ekscytujące, a typer może łatwo ulec silnym emocjom, takim jak chęć odegrania się. Tym bardziej należy przed rozpoczęciem gry ustalić, ile pieniędzy i czasu możesz przeznaczyć na obstawianie oraz jaka będzie maksymalna stawka zakładu

Zakłady bukmacherskie na gry karciane, ze względu na ich mocno losowy charakter, najlepiej jest traktować jako formę odskoczni od zakładów na sport i nie przeznaczać na nie dużej części swojego budżetu. Co nie oznacza, że takie zakłady nie mogą od czasu do czasu przynieść sporego zastrzyku gotówki.

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button