Kto już awansował na ME 2024?

Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zostaną rozegrane w Niemczech. Wystąpi w nich 24 drużyn. Gwarancję udziału w turnieju ma Reprezentacja Niemiec jako gospodarz. O awans i 1 z 23 wolnych miejsc walczą 53 zespoły. Kto już na ten moment może być pewny awansu?

EURO-2024

Im to udało się najszybciej!

Portugalczycy i Francuzki, zgodnie z typowaniami bukmacherów, najszybciej i w najlepszym stylu awansowali na ME 2024. Mistrzowie Europy z 2016 roku w piątek w Porto w meczu grupy J pokonali Słowację 3:2. Był to dopiero pierwszy stracony gol Portugalczyków w tych eliminacjach. Zespół Roberto Martineza w 7 spotkaniach zgarnął komplet punktów i ma imponujący bilans bramek 27-2.

W grupie B Trójkolorowi pokonali 2:1 Holendrów. Po 6 meczach mają komplet punktów, a bilans bramek wynosi 13:1. Wszyscy typerzy zaskoczeni są dopiero trzecim miejscem Oranje. Zaledwie o 3 punkty wyprzedzają Greków.

Belgom miejsce na ME udało się przypieczętować zwycięstwem w Wiedniu 3:2 nad Austrią. Zwyciężyli 5 razy, jeden raz zremisowali, a bilans bramkowy wynosi 16:3. Tak jak przewidzieli bukmacherzy w Polsce, znakomicie spisują się w grupie F po zmianie selekcjonera na Domenico Tedesco. Łącznie zdobyli 16 punktów. Do przykrego zdarzenia doszło w trakcie meczu ze Szwecją. Ze względu na zamach terrorystyczny, w którym zginęło dwóch skandynawskich kibiców, mecz został przerwany. Austria natomiast może cieszyć się z awansu po skromnym zwycięstwie nad Azerbejdżanem. Tym samym po raz 4 weźmie udział w Mistrzostwach Europy.

Zaskoczeń nie ma w grupie A. W każdym swoim spotkaniu Hiszpanie udowodnili, że nie bez przyczyny są faworytami wśród bukmacherów. Bez większych trudności pokonali grupowych rywali. Znakomicie spisała się również reprezentacja Szkocji osiągając tak samo jak liderzy w 6 spotkaniach 15 punktów. Z drugiego miejsca, podopieczni Steve’a Clarke’a awansowali na ME.

Po raz trzeci z rzędu na ME zagra reprezentacja Turcji. Piłkarze w 6 meczach zgromadzili 16 punktów. Wrześniowa zmiana trenera z Niemca Stefana Kuntza na Vincenzo Montella zupełnie nie pokrzyżowała ich planów, czego obawiali się bukmacherzy. Nie stawiali zbyt mocno na drużynę znad Bosforu. Nowy selekcjoner okazał się jednak strzałem w dziesiątkę. W debiucie, jego drużyna pokonała Chorwację 1:0, a awans został przypieczętowany wygraną z Łotwą 4:0.

Ostatnią na ten moment zakwalifikowaną drużyną na ME jest reprezentacja Anglii. Na poprzednim turnieju wywalczyła srebrny medal, nie ma więc co dziwić się, że w tym sezonie również typowana jest przez bukmacherów jako faworyt. Tym bardziej, że Anglikom dwukrotnie udało się pokonać reprezentację Włoch, w ostatnim starciu 3:1.  

 Kto następny?

Eliminacje do UEFA Euro 2024 trwają do 21 listopada bieżącego roku. Mecz ostatniej szansy zagrają w grupie D Walijczycy. Jeśli przegrają z Chorwacją, tak jak obstawiają bukmacherzy, wicemistrzowie świata z 2018 roku będą mogli bukować bilety.

Przed nami jeszcze emocje związane z losowaniem grup ME. Zostało zaplanowane na 2 grudnia w Hamburgu. Warto śledzić na bieżąco wszystkie spotkania, jak i typowania bukmacherów. Czy okażą się słuszne? O tym przekonamy się już 14 lipca 2024, gdy zakończy się turniej w Niemczech.

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button