Najpopularniejsze wydarzenia sportowe tego lata – co typować?

Oferty bukmacherów w internecie pękają w szwach od dyscyplin sportowych i wydarzeń, które możemy obstawiać. Początkujący gracze z pewnością będę oszołomieni zaraz po otwarciu strony popularnego serwisu z zakładami. W niniejszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom oraz bierzemy na tapetę kilka spektakularnych wydarzeń sportowych nadchodzącego lata. Zapraszamy do lektury.

Dyscypliny sportowe dostępne u bukmacherów online – króluje piłka

Zakłady sportowe to nie tylko piłka nożna. Ale właśnie w ramach tej dyscypliny gracze mają naprawdę w czym wybierać. Dla tych, którzy cenią sobie przewidywalność i dostęp do wielu technicznych analiz bukmacherzy przygotowali rozgrywki najpopularniejszych lig europejskich i światowych, w tym:

  • hiszpańskiej
  • niemieckiej
  • angielskiej
  • włoskiej
  • brazylijskiej
  • argentyńskiej

Oczywiście miłośnicy lokalnych rozgrywek mogą typować wydarzenia związane z Ekstraklasą. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej! 

Najlepsze serwisy dają sposobność do składania zakładów na mecze dość egzotycznych krajów takich jak Bahrain, Singapur czy Zambia. Większość bukmacherów pozwala na wypełnienie kuponu z rozgrywkami pierwszej i drugiej ligi. Często można też znaleźć w ich ofercie piłkarską ligę kobiet czy rozgrywki amatorskie. W krajach z ugruntowaną tradycją futbolową, na przykład w Niemczech, możemy składać zakłady bukmacherskie nawet na spotkania czwartej i piątej ligi oraz ligi młodzieżowej.

Uzupełnieniem tabeli są naturalnie cykliczne wydarzenia, takie jak puchary poszczególnych państw i kontynentów, mistrzostwa Europy i świata, Liga Narodów, nie mówiąc już o eliminacjach do różnych konkursów.

Pozostałe dyscypliny w bukmacherskiej ofercie 

Siatkówka, tenis koszykówka czy żużel na stałe weszły do repertuaru zakładów sportowych. Sporty te cieszą się w Polsce ogromną popularnością. W przypadku tenisa operatorzy przyjmują zakłady na wielkoszlemowe turnieje i pomniejsze wydarzenia. 

Siatkówka jest również godnie reprezentowana – być może za sprawą sukcesów biało-czerwonych w tej dyscyplinie. Ligowe rozgrywki kilkunastu państw, Liga Mistrzów panów i pań i oczywiście polska liga z podziałem na PlusLigę, Tauron Ligę i 1 Ligę – tutaj oferta jest niezwykle urozmaicona.

Dla miłośników mniej popularnych sportów bukmacherzy także mają coś do zaproponowania. Hokej na lodzie, futbol amerykański i australijski, Formuła 1, piłka wodna, golf, krykiet, squash a nawet szachy – jeśli posiadamy konto u renomowanego buka, w zasadzie znajdziemy tam praktycznie wszystkie dyscypliny sportowe z unihokejem i krykietem włącznie.

E-sporty i sporty wirtualne

Dostęp do najpopularniejszych wydarzeń e-sportowych u bukmacherów to dziś standard. Liczba turniejów rozgrywanych przed ekranami komputerów przyciąga mnóstwo fanów. Zmianę nawyków kibicowskich analitycy upatrują we wchodzeniu młodego pokolenia do świata sportu. W niektórych krajach choćby w Korei czy w Chinach, e-sporty cieszą się większą popularnością niż dyscypliny tradycyjne wśród przedstawicieli Millenialsów, zwanych całkiem słusznie również pokoleniem „C” („C” oznacza z angielskiego „connected”). Powszechny dostęp do multimediów i urządzeń mobilnych rzutuje także na ofertę domów bukmacherskich.

Do najpopularniejszych dyscyplin należą od lat League of Legends, Dota 2, Call of Duty czy Valorant. Drużynowych gier jest jednak znacznie więcej, by wymienić tylko Starcraft 2, Apex Legends, Halo, Overwatch czy Wild Rift. Dużą rolę w rosnącej popularności e-sportów odgrywa fakt, iż każdy fan może łatwo zasiąść z myszką w dłoni przed monitorem, zaś osoby, które streamują własną rywalizację w takich serwisach jak Twitch mają często status celebrytów.

Z kolei sporty wirtualne pozwalają zaznać prawdziwych emocji 24/7. W końcu mecze czy wyścigi konne nie odbywają sią przez cały dzień, siedem dni w tygodniu. Dostawcy wirtualnych rozgrywek prześcigają się w realizmie dostarczanych streamów i choć wszyscy wiedza, że tak naprawdę oglądamy symulację meczów piłkarskich czy pojedynków tenisa, tego typu oferta pozwala szybko obstawić zakład o dowolnej porze dnia i nocy – stąd jej rosnąca popularność.

Najważniejsze wydarzenia nadchodzącego lata

  • 27 czerwca – 10 lipca Wimbledon Londyn, Anglia
  • 1-24 lipca – Tour de France Francja
  • 26 sierpnia – 11 września Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej (mężczyźni) Rosja
  • 29 sierpnia – 11 września US Open, Nowy Jork, USA

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button