Najważniejsze zasady przy grze w ruletce

Nie da się ukryć, że już od wielu lat ogromnym zainteresowaniem graczy cieszy się ruletka. Nie ma znaczenia, czy jest to ruletka, poker online czy też ruletka na prawdziwe pieniądze, wiele osób gra w nią w kasynach internetowych lub stacjonarnych. Co jednak warto wiedzieć o podstawowych zasadach gry w ruletkę? Zapraszamy zatem do naszego artykułu.

Najpierw poznać ruletkę!

Z pewnością jednym z największych błędów graczy w kasynach jest przystępowanie do gry w ruletkę bez znajomości zasad czy reguł tej gry. Choć ruletka to całkiem prosta gra, to jednak dobrze jest wiedzieć, jakie dostępne są w niej zakłady, jaka jest potencjalna wysokość wypłat. Przy tym w kasynach można zetknąć się z 3 formami ruletki: europejską, francuską oraz amerykańską. Dwie pierwsze są bardzo do siebie podobne. Przewaga kasyna wynosi w nich 2,7%.

Tymczasem wersja amerykańska oprócz pola 0 ma na kole także 00, przez co przewaga kasyna wzrasta do 5,26%. Dlatego lepiej jest jednak wybierać ruletkę europejską. Można się o tym przekonać stosując wersje demo. Zarówno kasyna internetowe jak i strony o tematyce hazardowej zapewniają grę w wersji próbnej. Prawdziwe środki pieniężne zastępowane są tutaj przez wirtualne żetony do zabawy i symulacji. Można zatem sprawdzić możliwości ruletki bez jakiegokolwiek ryzyka. Po treningu istnieje zaś okazja do gry o prawdziwą stawkę.

Jakie zakłady obstawiać?

Ruletka dzieli się w zasadzie na dwa rodzaje zakładów. Są to zakłady wewnętrzne oraz zewnętrzne. O wiele bezpieczniejszą i pewniejszą opcją dla gracza są zakłady zewnętrzne. Gracz ma tu znacznie większe szanse na wygrane, jednak sama wypłata z kasyna nie jest aż tak duża. W przypadku zakładów zewnętrznych można obstawiać czarne lub czerwone bądź parzyste lub nieparzyste. Ma się wtedy blisko 50% szans na wygraną, jednak ta wypłacana jest 1 do 1. Można też postawić na zakład niski 1-18 lub wysoki 19-36, gdzie szanse i wygrane są takie same. Istnieje również zakład na tuzin numerów 1-12, 13-24, 25-36 bądź zakład na kolumnę z jedną z 3 pionowych kolumn.

Zakłady wewnętrzne z kolei są o wiele bardziej ryzykowne. Straight Up to okazja do obstawienia tylko jednego numeru. Można wygrać 35 do 1 stawki, jednak i szanse są tu najmniejsze. Split to z kolei 2 numery z wypłatą 17 do 1. Istnieje także street, corner, six line, trio, basket, top line. Teoretycznie zatem stosując zakłady zewnętrzne można wygrać więcej niż na zakładach wewnętrznych, zwłaszcza, jeśli wypróbujemy wybraną strategię hazardową.

Ustal budżet i strategię

Najważniejszą sprawą w przypadku gry w ruletkę czy to w kasynie online czy naziemnym jest ustalenie budżetu oraz strategii. Jeśli udajemy się do kasyna, to z góry ustalmy, że z naszych środków chcemy przeznaczyć na ruletkę 100 czy 200 złotych. Jeśli dobijamy do lub przekraczamy tę kwotę, to po prostu zakończmy grę. Nawet w przypadku częstych i wysokich wygranych pamiętajmy, że ruletka oparta jest na zasadach prawdopodobieństwa i nasze szczęście może się szybko odwrócić. Ustalmy przy tym, jakimi kwotami chcemy operować w kasynie, ile czasu mamy zamiar przeznaczyć na grę.

Pozbądź się emocji

Chłodna głowa to podstawa w przypadku każdej gry hazardowej. Tyczy się to oczywiście ruletki. Jeśli gracz nie potrafi kontrolować swych emocji, to lepiej nie zaczynać przygody z ruletką. Trzeba zwracać bowiem uwagę, kiedy stres, adrenalina zaczyna nad nami dominować. W kryzysowej sytuacji lepiej jest odejść od stołu niż próbować się odegrać, gdyż zazwyczaj źle się to kończy dla gracza. Pod żadnym pozorem nie można grać pod wpływem alkoholu lub używek – bardzo zaburza to poczucie rzeczywistości.

___________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest kasyno i poker w internecie jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button