Transmisje spotkań sportowych a typy bukmacherskie

Wiele osób uważa transmisje meczów za środek do zweryfikowania, czy ich typy były trafne i czy przyniosły im wygraną. Tymczasem jednak transmisje można – a wręcz należy – wykorzystać do tworzenia własnych typów. Tych przyszłych, oczywiście. Dlaczego zatem powinniśmy oglądać mecze i jak wykorzystać to, co jest na nich prezentowane na swoją korzyść?

Transmisje spotkań sportowych
Transmisje spotkań sportowych a typy bukmacherskie

W czym pomagają transmisje spotkań sportowych?

Transmisje meczów, niezależnie od dyscypliny, pozwalają tworzyć skuteczniejsze typy bukmacherskie – to fakt, z którym ciężko jest się nie zgodzić. Oczywiście, wielu typujących preferuje spoglądanie wyłącznie na statystyki – te jednak często nie oddają rzeczywistej sytuacji na boisku czy korcie. Dynamika danego zespołu, jego kreatywność, aktualna forma, sposób rozumienia się na boisku – to tylko niektóre z mnóstwa rzeczy, które nie mogą być wskazane w sposób statystyczny. Transmisje meczów to dla nas najlepszy sposób na zobaczenie taktyki konkretnego zespołu czy zawodnika, ale też wzięcie pod uwagę emocji towarzyszących danemu spotkaniu.

Oczywiście oglądanie meczów na żywo to prawdziwy must-have w przypadku obstawiania spotkań w formule LIVE. W przypadku typowania przedmeczowego, jest ono świetne i szalenie przyszłościowe. Transmisje to bowiem prawdziwe kopalnie wiedzy analitycznej. Takiej, którą w przyszłości rzeczywiście można wykorzystać.

Na co zwrócić uwagę w czasie oglądania transmisji?

Transmisje meczów są w stanie znacząco wpłynąć na to, jak skuteczne będą nasze typy na dziś. Pod warunkiem, że będziemy wiedzieć, na co dokładnie powinniśmy zwrócić w nich uwagę. Kilka takich rzeczy przedstawiamy poniżej.

  • Komentarz komentatora – jeśli oglądamy mecz z komentarzem (nie zawsze jest to możliwe), koniecznie zwracajmy na niego uwagę. Komentator bardzo często przekazuje bowiem informacje cenne przy analizie bukmacherskiej, ale i ciekawostki, które mogą się nam przydać w przyszłości.
  • Ustawienie zespołów – ustawienie to coś, czego nie zobaczymy na kartach statystyk – zwłaszcza jeśli chodzi o jego zmiany w trakcie meczu, rotacje zawodników oraz ich zachowanie w poszczególnych miejscach boiska.
  • Zachowanie trenera – trener to postać, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jego zachowanie często jest w stanie powiedzieć nam wiele – między innymi na temat atmosfery w zespole.
  • Podejście taktyczne – tylko na transmisjach jesteśmy w stanie zobaczyć dokładnie, jak wygląda taktyka konkretnego zespołu. Nie tylko w kontekście jego ustawienia, ale i zachowania na boisku.

Oczywiście wiele w tym wszystkim zależy od tego, jaką dyscyplinę sportu się sobie upodobało. Powyższe aspekty tyczą się jednak większości z nich (a na pewno tych drużynowych).

Czy warto oglądać już obstawione mecze?

Obstawione już mecze często ogląda się wyłącznie po to, by zobaczyć, czy typy na dzisiaj się sprawdziły. Tymczasem jednak warto patrzeć na transmisje przyszłościowo, a zatem oglądać je w sposób w pełni świadomy i bardziej analityczny. Zwłaszcza jeśli zamierza się w przyszłości obstawiać dane rozgrywki. Warto też robić to pod kątem własnego już zawartego zakładu. Zarówno z tego, który okazał się zwycięski, jak i z tego przegranego można wyciągnąć sporo wniosków, które pozwolą nabywać doświadczenie i stawać się po prostu coraz lepszym obstawiającym.

Gdzie znaleźć transmisje meczów?

Oczywistym jest, że wszystkie mecze z popularnych dyscyplin są transmitowane w telewizji. Z tym jednak, że wiele w tym przypadku zależy od licencji, którą posiada konkretna stacja. Tak oto na przykład Serie A zobaczymy w Eleven Sports, ale Premier League już w Viaplay. Ekstraklasa transmitowana jest przez Canal+, a właścicielem praw do Ligi Mistrzów jest Polsat. To wszystko sprawia, że jeśli chcemy budować typy na dzisiaj między innymi na podstawie transmisji, mamy mocno utrudnione zadanie. Ratunkiem dla nas mogą się okazać… legalni bukmacherzy. Kilku spośród nich posiada w swojej ofercie transmisje meczów z wielu różnych lig, rozgrywek i dyscyplin (posiadają wykupione licencje na przykład na całą Bundesligę czy Ligue 1). Stanowią świetny kompromis i ucieczkę od konieczności płacenia licznych (i wysokich) abonamentów.

5 / 5. Ocen: 5

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button