PS5. O ile lepsze i szybsze będzie od PS4?

Wiele osób rozważających obecnie zakup nowej konsoli PlayStation decyduje się na przeczekanie jeszcze kilku miesięcy i zakup nowej wersji. Trzeba przyznać, że jest to dobry ruch ze strony osób cierpliwych. PS5 ma być bowiem produktem rewolucyjnym. Dokładnie tak rewolucyjnym, jak jednoręki bandyta czy poker w Betgames STS, które nieustannie się zmieniają i dostarczają coraz więcej rozrywki.

ps 5

Czym PS5 nas zaskoczy i czy faktycznie będzie to przeskok o lata świetlne?

Na całe szczęście nie zaskoczy nas negatywnie swoją ceną. Media związane z tematyką gamingu szacują, że w pierwszych tygodniach po premierze nowej konsoli jej cena będzie wynosić pomiędzy 1800 a 2300zł. Nie jest to astronomiczna cena, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że obecnie cena dobrej karty graficznej również oscyluje wokół takich kwot. Ponadto warto zaznaczyć, że konsola to wydatek na lata i jest to zakup, którego nie trzeba ulepszać.

Co jeszcze przygotowali dla nas producenci tej ponadczasowej konsoli?

Miłym zaskoczeniem będzie również nowy procesor od AMD. AMD Zen 2 ma bowiem zapewnić konsoli pracę z wykorzystaniem 8 rdzeni oraz 16 wątków logicznych. Wyprzedza swoją generacją poprzednika, czyli AMD Jaguar, który to znajdował się w PS4. 

Nieoficjalne przecieki donoszą również o całkowicie nowym układzie graficznym. Według różnych spekulacji ma to być naprawdę potężny układ, który wspierać będzie ray tracing. Ray tracing w dużym skrócie jest technologią dającą duże poczucie realizmu, poprzez doskonałe odwzorowanie zachowania światła padającego na obiekty. Możemy więc spodziewać się bardzo realistycznej grafiki dzięki nowemu układowi graficznemu, który wspierać będzie tę technologię. 

Ponadto PS5 da nam możliwość gry w rozdzielczości 8K. Układ graficzny, który będzie wspierać zarówno rozgrywkę w 8K, jak i raytracing na pewno będzie więc układem światowej klasy.

Miłym zaskoczeniem będzie również dysk SSD. Każdy, kto przesiadł się z dysku HDD na SSD na pewno docenią fakt istnienia tego zaawansowanego technologicznie rozwiązania. Możemy więc spodziewać się naprawdę szybkiego czasu ładowania wielu gier oraz płynnych animacji. 

Wiele osób zastanawia się jednak czy warto w ogóle kupować jakąkolwiek konsole. Nieustanna wojna pomiędzy graczami pecetowymi i konsolowcami prowadzi do wielu nieporozumień i fałszywych informacji. Jak to jest z opłacalnością takiego zakupu i czy w ogóle warto go dokonać?

Przeciwnicy konsol najczęściej zwracają uwagę na to, że gry konsolowe są po prostu drogie. Owszem, kiedyś tytuły ukazujące się na konsolach były drogie w porównaniu do produkcji pecetowych. Jest też prawdą, że największe i najpopularniejsze produkty kosztują czasem więcej gracza konsolowego, nie można jednak zapominać o tym, że grami konsolowymi można się wymieniać. Nadal w sprzedaży są wersje pudełkowe gier, od których branża związana z pecetami zdaje się odchodzić.

Gry to jedna sprawa, ale nie samymi grami człowiek żyje. Czasem chce się po prostu odpocząć i obejrzeć coś na przykład na youtube. Na pececie bez problemu klika się w ikonkę przeglądarki internetowej i gotowe, jesteśmy na tym popularnym serwisie internetowym. Jak to jest na przykład z konsolą PlayStation? Otóż od jakiegoś czasu nie ma żadnego problemu z uruchamianiem aplikacji takich jak Youtube. Możemy również oglądać filmy na serwisie Netflix za pośrednictwem konsoli PlayStation. 

Na pewno zwykłe surfowanie po internecie jest bardziej uciążliwe, zwycięzcą tej konkurencji jest pecet. Zawsze można trzymać małego peceta do przeglądania treści w internecie, a w salonie umieścić najnowszą konsolę.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy

Back to top button