Jak stworzyć pierwszy kupon bukmacherski?

Jeśli marzy Ci się zarabianie pieniędzy na zakładach bukmacherskich, ale nigdy wcześniej nie miałeś styczności z taką formą pomnażania gotówki, to zachęcamy Cię do zapoznania się z poniższym tekstem. Zawrzemy w nim — naszym subiektywnym zdaniem — najważniejsze rady oraz uwagi, które krok po kroku przeprowadzą Cię przez proces wyboru firmy bukmacherskiej, założeniu konta, a wreszcie wysłaniu pierwszego kuponu. 

Jak stworzyć pierwszy kupon bukmacherski?
Jak stworzyć pierwszy kupon bukmacherski?

Jak wybrać bukmachera w internecie? 

Wybór bukmachera, u którego założymy pierwsze konto, jest z jednej strony bardzo prosty, a z drugiej może u początkujących graczy wywołać niemały ból głowy. Trzeba bowiem przyznać, że firm, które bardzo mocno reklamują swoje usługi w Internecie, jest całkiem sporo. Wybór tej jednej, kierując się tylko ogłoszeniami, będzie wręcz niemożliwy. Każdy bukmacher ocenia bowiem swoje usługi na bardzo wysokim poziomie, wyższym niż u konkurencji, a tym samym sprawia, że koniec końców wszystkie hasła reklamowe wyglądają po prostu tak samo. Kluczem, który warto zastosować, będzie odpowiedź na pytania: w czym czujesz się dobry i jakie wydarzenia sportowe chcesz w głównej mierze obstawiać? Jeśli odpowiesz sobie na te proste pytania, to wówczas zachęcamy Cię do sprawdzenia, która z firm bukmacherskich w większym stopniu niż pozostałe — na przykład ze względu na sponsoring drużyny, lub całej ligi, wspiera dziedzinę sportu, w której czujesz się mocny. 

Zakładanie konta bukmacherskiego krok po kroku

Ważny dokument potwierdzający twoją tożsamość oraz ukończone 18 lat. Jeśli spełniasz oba warunki, możesz po uprzednim wybraniu właściwej firmy bukmacherskiej, założyć u niej swoje konto. W XXI wieku większość chętnych uczyni to zapewne online, ale dobrze, abyś miał świadomość, że niektóre, większe przedsiębiorstwa, posiadające swoje lokale, oferuje klientom możliwość założenia konta podczas osobistej wizyty w oddziale. 

fortuna kod promocyjny
fortuna kod promocyjny

Pierwsza wpłata i promocje jej towarzyszące 

Do zarabiania pieniędzy w zakładach bukmacherskich oprócz dobrych typów, potrzebne są rzecz jasna pieniądze, które gracz musi zainwestować. Pierwsza wpłata jest bardzo intuicyjna. Korzystając z serwisów internetowych, każda nowoczesna firma bukmacherska oferuje możliwość zasilenia konta za pomocą tradycyjnych metod przelewania gotówki. Zanim wpłacisz pieniądze, upewnij się jednak, że znasz regulamin, jaki w kwestiach finansowych przygotowała dla swoich użytkowników firma bukmacherska. Ponadto, dokonując pierwszej wpłaty, zwróć też uwagę na dwa rodzaje promocji, które najpewniej oferuje (atrakcyjność tychże wpływa również na ocenę samej firmy i jej konkurencyjności względem pozostałych): 

  • Zwrot za pierwszy nieudany zakład 
  • Bonus od drugiej wpłaty 

Nazwy powyższych promocji różnią się często w zależności od tego, u jakiego bukmachera będziesz ich szukać. Nie o nazwy jednak tutaj chodzi, a o zasady. Zwrot za pierwszy nieudany zakład, to ważna promocja, z której warto skorzystać na tyle, na ile pozwala regulamin, to znaczy obstawić za najwyższą z możliwych do zwrotu kwot. Jeśli wygrasz, w zależności od firmy bukmacherskiej, pieniądze są twoje, lub musisz dokonać nimi dodatkowego obrotu. Jeśli przegrasz, wracają one na Twoje konto. Bonus od drugiej wpłaty to nic innego jak 100% wpłaconej przez Ciebie sumy, którą bukmacher przelewa na Twoje konto bonusowe (tutaj również warto wpłacać maksymalną kwotę, która podlega pod promocję). 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pierwszy kupon 

Mając dostęp do konta oraz środki na grę, można przejść do najważniejszego etapu, czyli przygotowania pierwszego kuponu. Warto, abyś już na samym początku zapamiętał dwie nazwy, które będą bardzo często pojawiać się w codziennym obstawianiu, lub w regulaminach promocji: kupon SOLO i AKU. Kupon SOLO to nic inne jak kupon, na który składa się tylko jedno zdarzenie. Kupon AKU jest z kolei wariantem, w którym gracz typuje dwa lub więcej zdarzeń. Po wybraniu najwygodniejszej dla Ciebie opcji, pora na wybór zdarzenia/zdarzeń, decyzję o wysokości zakładu i wysłanie kuponu. 

Zakłady bukmacherskie – podstawowe oznaczenia

Z biegiem czasu i coraz większą liczbą zagranych kuponów, będziesz decydować się na grę bardziej kombinacyjną, korzystając z rozbudowanych typów. Na początku zwróć jednak uwagę na podstawowe oznaczenia, z którymi możemy spotkać się na przykład w piłce nożnej. Za przykład posłuży nam mecz drużyn A oraz B. 

1 , X , 2 – 1 oznacza wygraną drużyny A, 2 zwycięstwo drużyny B, wskazanie na X oznacza remis. 

1/X , 2/X – 1/X drużyna A wygra lub zremisuje, 2/X drużyna B wygra lub zremisuje. 

Słowniczek popularnych haseł typerskich

Podstawy typowania u bukmacherów - czy to trudne?
Podstawy typowania u bukmacherów – czy to trudne?

Chcąc się rozwijać a tym samym grać coraz ciekawsze i opłacalne pod względem finansowym kupony, zmuszony będziesz do uczestniczenia w zakładach, przy których mogą pojawić się problematyczne hasła. Niezrozumiałe dla początkujących, a mające duże znaczenia podczas typowania. Poniżej krótka ściąga z popularnymi wyrażeniami, które możesz spotkać na stronach największych firm bukmacherskich w Polsce. Jeśli zetkniesz się z hasłem, którego nie ma poniżej odwiedź regulamin, dostępny na stronie firmy bukmacherskiej, u której masz założone konto.  

  • Cash Out – Niektóre firmy bukmacherskie oferują swoim klientom możliwość rozliczenia kuponu jako wygrany przed zakończeniem wszystkich zdarzeń, które się na nim znajdują. Wówczas Twoja wygrana będzie automatycznie uszczuplona o zdarzenie, z którego rozliczenia zrezygnowałeś.
  • Handicap – Przyznanie punktów/bramek jeden z drużyn, lub zawodnikowi jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia. Over  Tłumacząc na język polski, to jest to nic innego jak „powyżej”. Opcja stosowana bardzo często przy okazji meczów piłki nożnej oraz ilości bramek, które padną. Jeśli spotkasz się z typem over 2.5, to zaznaczając go, opowiesz się za więcej niż 2 bramkami. 
  • Under – Analogiczna sytuacja jak w przykładzie powyżej. W tym przypadku jednak, korzystając z opcji 2.5 gola, i typu under (poniżej) wskazujemy na mniej niż dwa gole.
  • Oznaczenia „połówki”  Jeśli przy jakimś typie — jak na przykład powyższe over, under lub handicap, spotkasz się z wartościami, do których dodane będzie 0,5, to zalecamy — szczególnie na początku przygody z zakładami sportowymi — dokładnie sprawdzić kupon przed jego zatwierdzeniem i wysłaniem. Wielu graczy błędnie rozumuje „połówki”, przez co ich kupony nie są trafione. Jeśli zespół A ma handicap (+1.5) to oznacza, że stawiając na niego w pojedynku z drużyną B, końcowy rezultat 1:1 premiował będzie właśnie zespół A. Dlaczego? Bo ma on po swojej stronie ową „połówkę”, czyli dla bukmachera wynik meczu prezentuje się tak: 1,5:1.
  • Zakłady live  – Możliwość typowania wydarzeń w czasie rzeczywistym.
  • Zakłady długoterminowe  – Typowanie zdarzeń, na których rozstrzygnięcia trzeba długo czekać. Może być to na przykład typ wskazujący na drużynę, która na koniec sezonu będzie mistrzem ligi.
  • Wypłata pieniędzy  – Zdecydowanie najprzyjemniejszy moment dla każdego gracza. Obecnie nie jest nawet konieczne w STS sprawdzanie kuponu tak jak u innych bukmacherów, gdyż dzieje się to automatycznie. W odpowiedniej zakładce musisz zlecić wypłatę kwoty, która Cię interesuje. Możesz wypłacić tylko jej część, lub całość. Pamiętaj, aby przed wypłatą (to samo tyczy się wpłaty) dobrze sprawdzić regulamin przelewów. Wielu bukmacherów wymaga takiego samego konta do wpłat i wypłat. 

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta bonusów ukmacherskich Bonusy bez ryzyka 140 PLN (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Maks

Moim wyborem jest zawsze tylko legalny bukmacher. Lubię obstawianie piłki nożnej i tenisa. Mój obecny buk to STS, Fortuna i Etoto. Od wielu lat interesuję się typowaniem - staram się być zawsze na plusie, ale - jak pewnie wiecie - z tym bywa różne! :)

Legalni bukmacherzy

Back to top button